TvojeDovolena.eu

Cestovatelský magazín s tipy na levné dovolené.

Žirafa

3 nejkrásnější zoologické zahrady v ČR

Červen 24, 2019 haji@post.cz 0 Komentářů

Prázdniny jsou dlouhé a možností, kam vzít děti je jen omezený počet. Je tu však jedno místo, které nikdy neomrzí. Děti ho milují, většina puberťáků ho má ráda a dospělí jej tolerují. Tímhle místem není nic jiného než Zoo. A i když někdo namítne, že je to pořád to stejné dokola, opak je pravdou. Každá zoologická zahrada má něco originálního, zajímavého, odlišného či jinak výjimečného. Proto není na škodu zamířit i do takové, kterou nemáte hned za domem a prozkoumat, co vše může nabídnout. Ty nejkrásnější vám teď představíme. 

ZOO Praha

Hlavní město se může oprávněně pyšnit dokonalou zoologickou zahradou, která se pravidelně řadí mezi nejkrásnější zoo v české republice. Není divu, komě vyhlášené lanovky se zde nachází i rozhledna Obora z které se naskýtá neskutečný pohled na celou zoo i stověžaté město. Kam však míří všechny kroky turistů je Indonéská džungle. Expozice, která vás zavede do skleníků, jeskyní a pralesů. Pro nejmenší nožičky je zde vláček, který vás povozí a můžete svým ratolestem dovolit i krmit zvířátka. 

ZOO Dvůr Králové 

Není člověka, který by o ní aspoň někdy něco nezaslechl. Díky safari, které si můžete projet jak autobusem tak i vlastním autem, je nejvyhledávanější a nejvyhlášenější zoo vůbec. Na své si přijdou milovníci všech zvířat. A hlavně ti, kteří našli zalíbení v šelmách. Tato zoo je totiž jako jediná ve Střední Evropě, která nabízí lví safari, což je nezapomenutelný zážitek. 

ZOO Zlín

Zoo, která je spíše známá pod názvem Lešná, je místo které si jednoduše zamilujete. A nejenom kvůli škále zvířat, která je opravdu pestrá. Velkým lákadlem je krmení rejnoků, na které se sjíždí neskutečné množství lidí. Ale nebojte, dostane se na všechny. A ještě si je můžete i pohladit. Součástí areálu je i zámek, který si můžete projít a mají u něj skvělou točenou zmrzlinu. 

Předchozí článek

Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna