TvojeDovolena.eu

Cestovatelský magazín s tipy na levné dovolené.

Co dělat v případě zrušeného nebo zpožděného letu?

Prosinec 10, 2016 haji@post.cz 0 Komentářů

Co dělat, pokud se váš let opozdi, případně je úplně zrušen? Na co má cestující právo a jakou povinnost musí splnit dopravce?

Zrušený let, co dělat

Jestliže byl váš let zrušen, máte nárok na náležitou kompenzaci. Tou základní je tzv. přesměrování. To znamená, že dopravce by se měl, zjednodušeně řečeno, postarat o zajištění náhradního letu, a to navíc za adekvátních podmínek. V případě, že byste s takovýmto řešením ale nesouhlasili, můžete dostat zpět sumu, kterou jste zaplatili za letenku.

V určitých specifických situacích má rovněž za takovéhoto stavu cestující nárok na finanční odškodnění. Které to jsou? Takový případ může nastat pouze za předpokladu, že o svém zrušeném letu jste nebyli informováni s dostatečným předstihem. V případě, že ovšem příčiny tkvěly v mimořádných okolnostech, jimž dopravce zabránit nemohl, může být této povinnosti opět zproštěn. To se týká například vlivu počasí, naopak takovým důvodem není technická závada na letadle.

Jak řešit zpožděný let

V případě zpoždění letu je určujícím jeho délka. Pokud je delší než dvě hodiny od plánovaného odletu, znamená to pro vás nárok na občerstvení. Dopravce by navíc měl poskytnout takové, které je úměrné době čekání. Dále, v případě, že to situace vzhledem k času vyžaduje a zpoždění letu je alespoň jeden den, je povinen zajistit rovněž ubytování přes noc.

Je-li doba zpoždění delší než tři hodiny, výše finanční kompenzace se odvozuje od délky letu. Posuzovat přitom musíme plánovaný čas příletu, ne odletu.

Jak se bránit v případě problémů

Nejste si jisti, zda máte na odškodné nárok, případně na jaké? Odrazuje vás od snahy vymáhat to, na co máte právo, vidina příliš zdlouhavého a komplikovaného procesu? S dopravci bývá řešení takovéhoto problému mnohdy velmi složité a vyžaduje značnou trpělivost. Oblíbenou praxí bývá snaha uspokojit nároky klientů pouze částečným odškodným. Využít proto můžete služby specialistů. ClaimCloud je společnost, která vám s vymáháním pomůže a zajistí, že dostanete vše, na co máte právo.

#claim cloud#co dělat#zpožděné lety#zpožděný let

Předchozí článek

Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna