TvojeDovolena.eu

Cestovatelský magazín s tipy na levné dovolené.

Mikulov

Co navštívit na Jižní Moravě?

Září 12, 2019 haji@post.cz 0 Komentářů

Ať už vyznáváte aktivní odpočinek či raději relaxujete, na Jižní Moravě si každý přijde na své. Nachází se zde dvě světové památky UNESCO, které by jistě neměly ujít vaší pozornosti.
Stěžejním bodem této oblasti je rozhodně Brno, které je zároveň druhým největším městem naší republiky a najdeme zde první památku zapsanou v UNESCO – vilu Tugendhat.

Funkcionalistická vila Tugendhat je jednou z nejkrásnějších staveb, která vznikla ještě před válkou a svým propracováním předběhla dobu. Její jedinečnost tkví v použití nosné ocelové konstrukce, která byla u rodinného domu použita úplně poprvé. Názory na toto skvostné architektonické dílo se v dobách minulých velmi různily. Mnozí ji totiž odsuzovali za vrchol snobismu (použití drahých materiálů).

Lednicko-valtický areál

Druhou památkou UNESCO je lednicko-valtický areál, jemuž dominuje zámek Lednice, který je postaven v prohlubni, tudíž je zde opravdu studenější vzduch než v okolí. Zámek sloužil Lichtenštejnům jako rekreační chata, proto můžete vidět krásně vybavené zámecké pokoje. V rámci prohlídkových okruhů lze navštívit i reprezentační sály či obrazovou galerii.

Punkevní jeskyně

Milovníkům podzemí doporučujeme Punkevní jeskyně, které vás dovedou až na dno propasti Macochy. Prohlídka není náročná, trvá okolo 1 hodiny, avšak klaustrofobici by mohli mít v některých uličkách trochu problém. V jako jediné jeskyni ČR lze projet část jeskyně na lodičce.

Westernové městěčko

Nesmíme zapomenout na nejmladší členy rodiny. Ty jistě potěšíte návštěvou westernového městečka v Boskovicích, kde na vás doslova dýchne divoký západ. V saloonech můžete ochutnat nejrůznější speciality a děti se jistě vyřádí na atrakcích. Městečko má vlastní měnu – Boskovický dolar, který zde můžete bezplatně směnit. Jiná měna opravdu není akceptována. Vstup do areálu je zcela zdarma, platí se pouze za jednotlivá představení. Bavit se rozhodně bude celá rodina.

Jižní Morava kromě výše zmíněného nabízí mnohem více atraktivních míst, která stojí za návštěvu. To vše navíc umocňuje krásná příroda tohoto kraje.

Předchozí článek

Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna