TvojeDovolena.eu

Cestovatelský magazín s tipy na levné dovolené.

Co rozhodně navštívit ve Španělsku?

Duben 4, 2019 haji@post.cz 0 Komentářů

Španělsko patří mezi hojně navštěvované turistické destinace. Turisty do tohoto pozoruhodného letoviska neláká pouze příjemné slunné počasí, nýbrž i památky a místa, která zde mohou navštívit. Za čím pozoruhodným se tedy vydat, když se rozhodnete odletět do Španělska?

Barcelona

Španělským hlavním městem je Madrid. Valná většina turistů se ovšem raději vydává do Barcelony, která má svým hostům, co nabídnout. Letenky do Barcelony lze navíc sehnat za velmi příznivé ceny. Co vás tedy v Barceloně čeká?

  • Nejvíce známá a proslulá stavba architekta Antonina Gaudího se jmenuje chrám Sagrada Família. Tato novogotická katedrála totiž opravdu stojí za povšimnutí.
  • Stejně oblíbené je i jeho muzeum v parku Güell.
  • Nejstarší kostel ve městě El Pi (14. století)
  • Klášter Pedralbes
  • Loděnice ze středověku Les Drassanes
  • Katedrálu sv. Kříže a sv. Eulálie
  • Mořské akvárium

Přímořská destinace Costa Brava

Další velmi oblíbenou turistickou destinací je přímořské letovisko Costa Brava, která se nalézá na severovýchodě Španělska. Costa Brava totiž nabízí vynikající pláže a úžasné čisté moře. Skalní útesy se navíc starají o bezprostředně významnou přírodní scenérii, kterou jen tak neuvidíte. I do Costa Bravy můžete sehnat velmi levné letenky.Uchlácholit by vás mohl i nejvyšší bod Španělska Pico de Teide se svou úctyhodnou nadmořskou výškou 3718 m n. m.

Rušný Španělský život vás nadchne

Pokud milujete býčí zápasy, při své návštěvě ve Španělsku s nimi moc nepočítejte. Ne všude jsou totiž povoleny. Uchlácholit vás ale namísto těchto corrid může rušný život Španělů, který je tu cítit na každém kroku. Večerní ruch za doprovodu tance a hudby místní doslova milují. Pokud tedy patříte mezi noční živočichy, zejména v Madridu se vám bude rozhodně líbit. A pokud ne, koupíte si třeba levné letenky do Lisabonu a odcestujete o dům dál.

Předchozí článek

Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna