TvojeDovolena.eu

Cestovatelský magazín s tipy na levné dovolené.

Dovolená autem? Nezapomeňte na autorádio s navigací

Říjen 3, 2016 haji@post.cz 0 Komentářů

Autorádio využívá ve svém automobilu v podstatě téměř každý. Jste na tom stejně? Pokud ano, budou se vám hodit naše tipy spojené s tím, jak to správné autorádio s navigací vybrat. Zaměříme se nejenom na parametry spojené se samotným bezproblémovým navigováním do cíle, ale zaměříme se také na parametry spojené i s tím, abyste měli jistotu, že rádio s navigací poslouží i s ohledem na řadu jiných funkcí.

Displej je základ

Pokud toužíte po tom, abyste na svých cestách byli bezproblémově navigováni do cíle, neobejdete se samozřejmě bez toho, aby byla na displeji autorádia zobrazena mapa a vaše poloha. V případě autorádia s DVD jednotkou, si s větší obrazovkou vychutnáte filmové zážitky na 100%. Zde proto doporučujeme vybrat vhodné autorádio s navigací i podle velikosti displeje.  Čím větší displej bude, tím lepší samozřejmě získáte přehled o vaší poloze, stejně jako budete mít i jistotu toho, že budete lépe sledovat svou polohu.

Při výběru vhodného autorádia s navigací nezapomínejte také na rozlišení displeje, stejně jako na to, aby byl spojený s možností dotykového ovládání. To vám usnadní řadu kroků, které jsou spojeny nejenom se spuštěním samotného navigačního softwaru, ale usnadní vám to řadu kroků i ve spojení s tím, že budete moci:

  •          Snadno pohybovat s mapou a posouvat ji
  •          Jednoduše vyhledávat cíl vaší cesty
  •          Hravě upravovat nastavení navigace, i samotné trasy

Autorádio s navigací by mělo nabídnout externí uložení map

Nyní se podívejme na oblast výběru, která je spojena s mapovými podklady. Je řada výrobců i prodejců, u kterých máte jistotu, že dostanete již aktuální mapy, a to nejenom České republiky, ale třeba i Evropy, stejně jako celého světa. Na co je dobré se při výběru autorádia s navigací zaměřit, to je fakt spojený s tím, aby byly mapy uloženy na externím médiu. Nejlépe potom na paměťové kartě. Nejenom, že díky tomu budete moci dané mapové podklady snadno a během pár minut aktualizovat, ale budete moci v případě potřeby dohrát i jiné země. Poté si je autorádio s navigací hravě načte a vy můžete cestovat v podstatě kamkoliv. Pouze stačí příslušnou kartu umístit do požadovaného slotu.

Jak je to anténou, kterou autorádia s navigací vyžadují?

Při výběru nezapomínejte na to, že ani GPS modul a software, ani samotné mapy nemohou fungovat bez možného přijímání GPS signálu. To zajistí externí anténa, která je obvykle umístěna na střeše vozu. Pokud na vašem voze je, můžete kupovat taková autorádia s navigací, kde není součástí balení, jelikož dané modely jednoduše propojíte s anténou současnou. Pokud ale anténu na svém voze nemáte, není třeba zoufat. Koupit je možné i takové autorádio s navigací, kde je externí anténa součástí balení, a tak i jak propojíte s rádiem, tak ji také hravě umístíte na střechu.

Jak je to s doplňkovými funkcemi?

I když na svých cestách využijete nejvíce právě navigaci, nezapomeňte při výběru zohlednit i další parametry, které by měla autorádia s navigací mít. Primárně to jsou parametry spojené s možností zábavy ve vašem voze. Moderní typy dnes nabídnou:

  •          Kompatibilitu s hudebními, obrázkovými i video soubory
  •          Možnost přístupu na internet nebo k sociálním sítím
  •          Kompatibilitu s telefonem, parkovací kamerou i vaším vozem

Myslet je správné také na samotné hardware vybavení a operační systém. Dostatečný výkon procesoru a kapacita operační paměti jsou naprostým základem. Podceňovat byste však neměli ani stabilitu operačního systému.

Jaký konkrétní typ?

Základní parametry, podle kterých autorádio s navigací vybrat, máme zmapovány. Pokud uvažujete nad zakoupením autorádia do vozu Škoda či VW, doporučujeme Vám se podívat na tyto stránky: http://www.autoradio-vw.cz/http://www.autoradio-skoda.cz/.Na co se zaměřit na závěr? To je určitě správný typ. Můžete využít jak varianty 1 DIN, tak i 2 DIN. Stejně tak není problémem koupit si autorádio univerzální, stejně jako speciální. Liší se hlavně kompatibilitou s vaším vozem. A cenová hladina? Obvykle postačí vyčlenit si ve vašem rozpočtu několik tisíc korun.

Aktuální nabídku autorádií s GPS naleznete na 2DIN.cz.

#gps navigace#navigace#navigace do auta

Předchozí článek

Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna