TvojeDovolena.eu

Cestovatelský magazín s tipy na levné dovolené.

Dovolená v Alpách

Říjen 8, 2019 haji@post.cz 0 Komentářů

Zasněžené vrcholky Alp, jasná blankytně modrá obloha, do bronzova opalující slunce, upravené sjezdovky s vleky všeho druhu, spoustu místa na lyžování mimo vyznačené sjezdovky pro dobrodruhy. To všechno a ještě mnohem víc vás čeká při zimní dovolené v Alpách.

Lyžovačka i turistika

Alpy se ve své délce téměř 1 200 km táhnou sedmi státy. Každá část tohoto pohoří má své krásy. Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Alpách, můžete se vypravit do těchto států: Rakousko, Itálie, Francie, Švýcarsko, Slovinsko, Lichtenštejnsko a Německo. To je celkem slušný výběr ne? No jo, jenže jaký stát a jaké středisko vybrat? To záleží na Vašich preferencích ohledně toho, čemu se chcete v Alpách věnovat. Zda dáváte přednost sjezdovému lyžování, běžkám či toulání zasněženou horskou krajinou.

Jelikož předpokládám, že za turistikou se do Alp vypravíte spíše v létě, budu se více soustředit na turisty lyžaře. Pokud nechcete strávit celý den na cestě a hledáte nějaké bližší středisko, je pro Vás ideální volbou Německou či Rakousko. Z Rakouska mohu doporučit největší dolnorakouské lyžařské středisko Hochkar. Leží 150km od Vídně. Z Brna je to tam cca 340 km. Od prosince do konce dubna Vám toto středisko nabízí skvěle upravené sjezdovky všech obtížností. Na své si tu přijdou i příznivci snowboardu (pro ty je tu speciálně vytvořený snowpark) a freeridingu. Hlubokého sněhu na vydovádění je tu dost. Spolu se sousedícím střediskem Lackenhof nabízejí 38 km upravených sjezdovek a 17 vleků. Tato krajina je vhodná i pro turisty nelyžaře. Stále častěji sem přijíždějí lidé nikoliv kvůli sjezdovkám, ale aby poznali zasněženou alpskou krajinu. Po takové túře si můžete dopřát relax v nově zbudovaném wellness centru v městečku Göstling-Hochkar. Zde je také mnoho hotelů a penzionů, kde se můžete ubytovat.

Německé Alpy jsou nejmalebnější částí Německa. Pokud se tedy chcete spíše kochat krásou Alp, je pro Vás Německou skvělou volbou. Pokud si ale chcete pořádně zalyžovat, zvolte raději jiný z alpských států. Německo nemá téměř žádné propojené ski areály a více zdatní lyžaři by se zde spíše nudili.

Ve Švýcarsku na Vás čekají nejenom špičkově upravené sjezdovky. Dočkáte se zde velmi vysokého standardu v ubytování a službách celkově. Za to vše si ale samozřejmě budete muset připlatit. Švýcarsko je nádherná, ale drahá země. Podívejte se na nabídku dovolených na lyžích > ZDE

Lyžařský ráj ve Francii a Itálii

Dostáváme se ke státům velmi populárním pro letní dovolenou. Stejně tak dobře ale poslouží i pro tu zimní. Mám na mysli Francii a Itálii. V obou těchto státech si nejen krásně zalyžujete, ale zároveň zde potěšíte i své chuťové buňky. Jako příklad skvělého francouzského lyžařského střediska uvedu La Plagne, Vanoise, Francouzské Alpy Paradis + ski = Paradiski. To je název lyžařské oblastí, která vznikla v roce 2003 spojením Les Arcs a La Plagne pomocí nejmodernější a nejdelší visuté lanovky světa – Vanoise Express. Pod tímto dlouhým názvem se skrývá velmi pestrá nabídka. Čekají zde na Vás dva ledovce vhodné pro sjezdy, 239 sjezdovek, 141 lanovek, tři boarderdercrossy, čtyři snowparky a 2 U-rampy pro snowboarding – a to vše na jediný skipas. Jelikož se jedná o obrovské středisko, najdete v jeho okolí i četné hotýlky a hospůdky. Je to zkrátka ráj zimních sportů a odpočinku.

Jak jsem tedy zmiňovala již na začátku, každá část Alp má své kouzlo, své plusy, ale i mínusy. Nabídka dovolené v Alpách je opravdu neskutečně široká. Věřím, že si z toho nepřeberného množství možností každý z Vás vybere přesně to, co mu vyhovuje.

Nejlevnější zájezdy do Alp najdete na webu Invia.cz

#Dovolená alpy#dovolená lyžování#itálie#lyžařská střediska#lyžování.#neměcko#rakousko#švýcarsko#zájezdy na lyže

Předchozí článek

Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna