TvojeDovolena.eu

Cestovatelský magazín s tipy na levné dovolené.

Dovolená v Egyptě – Hurghada

Září 24, 2018 haji@post.cz 0 Komentářů

V dnešním článku se podíváme na egyptské letovisko Hurghadu. Hurghada je egyptské město se zhruba 40 000 obyvateli. Město leží na pobřeží Rudého moře a jeho součástí je i velký přístav. Hurghada je zároveň i největším turistickým centrem Egypta, čemuž se není moc co divit protože toto letovisko se může pochlubit hned několika lákadly na které se níže podíváme.

Proč dovolená v Hurghadě?

Hurghada se může pochlubit skvělou infrastrukturou pro turisty, kteří mají na výběr ze stovek možností ubytování, jak už v hotelech, či penzionech. Město nabízí spoustu výborných restaurací, které vaří evropskou, asijskou, či domácí egyptskou kuchyni. Za zmínku určitě také stojí zmínit dlouhé písečné pláže podél Rudého moře a podmořské korálové útesy. Další výhodou je stálé teplé podnebí.

Turistické cíle a památky

Z Hurghady máte také jedinečnou možnost navštívit známe egyptské turistické památky jako jsou například pyramidy v Gíze a Sakkářechrámy v Karnaku a Luxoru nebo pohřebiště v Údolí králů a královen.

Počasí v Hurghadě

Jak již bylo zmíněno v Hurghadě panuje velmi teplé podnebí a to téměř po celý rok. Průměrná roční teplota zde dosahuje 25°C. Nejvyšší teploty vás zde zastihnou v letních měsících červnu, červenci a srpnu, kdy teploty mnohdy atakují hranici 40°C. Na své si milovníci tepla však přijdou i v dalších měsících.

Nejoblíbenější hotely v Hurghadě

Mirage New Hawaii, Pickalbatros Dana Beach, Seagull Resort, Pickalbatros Jungle Aqua Park, Prima Life Makadi Resort & Spa, Arabella Azur Resort, Club Paradisio, The Grand Resort, Lillyland Resort, Caribbean World, Bella Vista Hotel & Resort, Imperial Shams, Magawish Village & Resort, Ali Baba Palace, Arabia Azur Resort, Grand Seas Hostmark, Sunny Days El Palacio, Le Pacha, Amwaj Blue Beach Resort & Spa, Serenity Makadi Heights, Hilton Long Beach, Titanic Beach Spa & Aqua Park, Magic Beach Hotel.

Kde koupit levnou dovolenou v Egyptě?

Náš web TvojeDovolena.eu rozhodně doporučuje spolehlivý portál Invia.cz, kde konkrétně pro Hurghadu najdete na 400 hotelů.

Vyhledat dovolenou v Egyptě

#dovolená egypt#dovolená hurghada#egypt#hotely#hurghada#levná dovolená

Předchozí článek

Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna