TvojeDovolena.eu

Cestovatelský magazín s tipy na levné dovolené.

Istrie, to je asi nejbližší dovolená v Chorvatsku

Září 4, 2017 haji@post.cz 0 Komentářů

Pokud se vám nechce jezdit příliš daleko, Istrie vám bude vyhovovat. Dovolená na Istrii v Chorvatsku vás dokáže překvapit čistým mořem, rozkvetlými údolími, zátokami zcela ideálními ke koupání, šnorchlování a potápění. Najdete zde stezky s kouzelnou atmosférou vinic a sklípků. Největší poloostrov Chorvatska Istrie lemuje severní část Jaderského moře je turisticky nejrozvinutější částí země. Je i nejznámější oblastí, kde jsou úrodná údolí, středomořské scenerie s bujnou vegetací i malebné vesničky na návrších. Hodně historických památek najdete i v pobřežních letoviscích.

Poreč

Ubytování v Istrii

Ubytování v Istrii přináší celou řadu krásných hotelů, hotelových komplexů a apartmánů. Vyrazte za římským koloseem do městečka Pula a vaše dovolená u moře dostane zcela jiný rozměr. Podívejte se na oblázkové pláže Poreče a nezapomeňte navštívit nejhezčí město Jadranu Rovinj. Istrie v Chorvatsku je obrovským centrem kulturního dědictví a vybízí k návštěvě mnoha historických památek a míst k návštěvě. Počasí na Istrii v září je stálé, moře je teplé a i během tohoto období si zde můžete užít mnoho krásných chvil. Zaujmou vás oblázkové a skalnaté pláže, možnost širokého sportovního a kulturního vyžití, krásné večerní procházky na břehu moře i historickými centry měst. Nádherná je i bujná vegetace, přírodní památky, ale i výborné místní speciality. Koupání v křišťálově čistém moři nadchne opravdu každého.

Istrie a dovolená u moře

Život na Istrii byl odjakživa spojován s mořem. Námořníci ve zdejších zátokách hledali útočiště, rybáři zde strávili celý svůj život na moři a plavili se kolem istrijského poloostrova. Mnozí hosté si zdejší krajinu zamilovali. Všichni se shodli na ojedinělé kráse istrijského moře a krajiny. Na Istrii je spoustu zajímavostí a krásných měst. Na kopci se tyčí krásné město Labin, které po celá staletí hrdě chrání své občany je svými zdmi. Město Rabac je zase vyhlášené těmi nejkrásnějšími plážemi na Istrii. Pokud milujete přírodu, na nejjižnějším cípu Istrie navštivte přírodní park Kamenjak délkou 9,5 km a šířkou 1,5 km. Severním směrem přijedete do proslulých letovisek Novigard nebo Umag. Dovolená na Istrii je vhodná pro všechny věkové skupiny, mladé páry i rodiny s dětmi.

#chorvatsko#dovolená#dovolená choravtsko#dovolená Istrie#istrie#novigrad#poreč#pula#Rovinj#ubytování#umag

Předchozí článek

Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna