TvojeDovolena.eu

Cestovatelský magazín s tipy na levné dovolené.

Kam do Afriky? Zkuste Zanzibar

Leden 15, 2018 haji@post.cz 0 Komentářů

ákají vás dálky a exotika? Chcete svému dosavadnímu cestování nasadit tu správnou korunku a povýšit ho na daleko lepší úroveň? Potom se zaměřte na úchvatné destinace, které jsou oproštěny od přemíry turistů a zároveň nabízí dokonalé zázemí pro člověka moderního věku.

Jestliže se ve vašich hlavách rodí myšlenka cesty do Afriky, pak vám přinášíme praktický tip. Tím je Zanzibar. Označení pro dva ostrovy u východoafrického pobřeží, z nichž jeden se nazývá Zanzibar a ten druhý Pemba.

Čím vás okouzlí pověstný Zanzibar?

Je toho samozřejmě více než dost. Tím největším lákadlem budou ale pravděpodobně pláže, které se rozprostírají ve stovkách metrů. Zanzibar jich nabízí mnoho, jež stojí za návštěvu. Jmenovat lze například Kiwengwa, Jambiani nebo Kendwa.

Pakliže se vypravíte do stejnojmenného hlavního města tohoto ostrova, narazíte na tradice, jedinečnou atmosféru a koloniální architekturu. Ano, tohle je ta správná podoba Afriky v celé svojí kráse, jíž se budete moci oddávat při procházení jednotlivých lokalit.

Okouzlit vás může také oblast Paje, kam by se měli vypravit milovníci kitesurfingu. Na rozlehlých písečných plážích si budete užívat jedinečných gastronomických zážitků s překrásným výhledem po okolí.

Procestujte Zanzibar křížem krážem

Jak můžete správně tušit, dovolená v Zanzibaru se pro vás může stát doslova nezapomenutelnou. Díky rozmanitosti ostrova si na své přijde doopravdy každý. Někdo vyrazí za úchvatnou architekturou do města Stone Town, jiný zvolí raději oblast Spice Tour. Je toho hodně, co vám ostrov se zhruba 444 000 obyvateli může nabídnout, ať už se vydáte na jih nebo na sever. Jednou ze zajímavostí je také informace o tom, že na ostrově Zanzibar se narodil známý zpěvák Freddie Mercury.

Zapomeňte na každoroční chorvatské pláže a dejte přednost poznávání, jedinečnosti a exotice.

#dovolená zanzibar#zanzibar

Předchozí článek

Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna