TvojeDovolena.eu

Cestovatelský magazín s tipy na levné dovolené.

Kam na letní dovolenou? Do Loktu nad Ohří

Únor 7, 2018 haji@post.cz 0 Komentářů

Také se už nemůžete dočkat měsíce dubna, který otevírá brány většiny hradů a zámků? Netrpělivě přešlapujete, protože vás vážně svrbí z nedočkavosti nohy a těšíte se, kolik zajímavých míst opět letos navštívíte? Pojďte se s námi vydat na jednu malou procházku severočeským městem s poetickým názvem Loket nad Ohří. A pokud se rozhodnete v tomto zajímavém kraji strávit svoji letní dovolenou, jistě neprohloupíte, protože zdejší příroda má natěšeným turistům co nabídnout.

Hrad Loket

Je jedno, jestli se do Lokte dopravíte autem, vlakem, autobusem, pěšky, na lodi, na kole či na koni. Vězte, že všemi těmito způsoby se dostanete do hlavní atrakce města – na stejnojmenný, více než 800 let starý hrad Loket, který se vypíná na skalnatém ostrohu na řekou Ohří. Jeho velkou výhodou je, že pro své návštěvníky je otevřený denně – tedy i v zimním čase. Dříve hrad fungoval jako pohraniční pevnost, zažil období vzestupu i pádů a v poměrně dost špatném stavu byl po roce 1989 opraven a zpřístupněn veřejnosti.

Prohlídkovou trasu můžete absolvovat buď s průvodcem, nebo pouze sami s textem. A že je na co se dívat! Expozice porcelánu, sbírky bývalého městského muzea, muzeum zbraní až po prostory bývalé věznice, v níž je v současné době velmi působivá a autentická výstava útrpného práva. Mráz vám bude běhat po zádech z kvílení mučených trestanců v podání pohyblivých figurín v hradním sklepení. Pocuchané nervy si pak jako zázrakem vyléčíte pohledem na něžné, ručně malované porcelánové hlavičky dýmek, které jsou součástí unikátní sbírky porcelánu z 19. a 20. století. Mimo uvedené expozice vám hrad Loket celoročně nabízí také spoustu kulturních akcí, které se v něm pořádají – koncerty, plesy, rytířské slavnosti, vinobraní, vánoční trhy či loutkové divadlo pro děti.

Město Loket

Město Loket se pyšní malebným centrem, které je památkovou rezervací s dochovanými budovami bez rušivých stavebních zásahů z moderní doby. Milovníky vodních toulek po řekách jistě potěší zpráva o existenci vodáckého kempu, kde budou moci ve svém vlastním stanu nabrat sil do dalších dnů. Turisté dají přednost ubytování v penzionu Ulrika přímo v centru Loktu.  Cyklisté naopak jistě využijí cyklistickou stezku z města Lokte do Karlových Varů, která měří okolo 10 kilometrů. Nezapomeňte se zastavit u chráněné přírodní památky – Svatošské skály, kterou hojně využívají také horolezci.

#loket

Předchozí článek

Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna