TvojeDovolena.eu

Cestovatelský magazín s tipy na levné dovolené.

Lyžování v Rakousku

Kam na lyže v Rakousku?

Únor 7, 2019 haji@post.cz 0 Komentářů

Rakousko je pro svou dostupnost oblíbenou cílovou destinací nejednoho českého turisty. Kam se vám vyplatí zavítat?

Dostupné lyžování za hranicemi

Od této alpské destinace vás bude dělit nejkratší vzdálenost. Nedaleko tuzemských hranic se přitom skrývá doslova zimní ráj. Nabízí totiž plných 22 000 kilometrů sjezdovek. Vybere si tu skutečně každý.

Tyrolské středisko St. Anton se může pyšnit hned několika NEJ – bývá označováno za nejluxusnější i nejsportovnější. Nabízí totiž perfektní poměr sjezdovek i volného terénu. Jeho celková rozloha jej řadí na špici sportovních areálů Rakouska.

Mírnou nevýhodou je tak zároveň i to, že je zde poměrně rušno. A za takto vydařenou zábavu si samozřejmě zaplatíte i nemalé peníze. St. Anton platí za jednu z dražších turistických lokací, kde levné penziony prakticky nečekejte. Pro našince je navíc i daleko.

Naproti tomu z České republiky nejlépe dostupné jsou lázně Zell am See. Nedaleko nich se nachází střediska Saalbach a hlavně dobře známý Kaprun. Od Prahy tento ledovec dělí pouhých 500 kilometrů. Ideálně se tu zabaví také nejmenší návštěvníci. Pro rodiny s dětmi je vhodným střediskem Maiskogel v centru Kaprunu.

Pro nadšené sportovce i milovníky panoramat

Pokud se nechcete vrhnout přímo do víru dění a chcete si raději lyžování užít v klidu, vyzkoušejte Maria Alm. Nenápadné středisko si v ničem nezadá s těmi notoricky známými. Nezaměnitelnou tvář mu dodává hlavně působivé panorama hory Hochkönig. Zdejší lyžařská oblast je tvořena středisky Maria Alm, Dienten a Mühlbach, která jsou propojena s menšími středisky Alberg/Langeck a Natrun.

Tyrolské údolí Zillertal je otevřené nejen z hlediska geografie. Svou náruč totiž otevírá všem fanouškům zimních sportů. Zdejší svahy nabízejí více než 500 km. Jedná se tak o jednu z vůbec největších lyžařských oblastí, která je rozdělena do čtyř regionů. Místní systém skibusů je navíc doplněn o lokální železnici a nově i noční kyvadlová doprava.

Předchozí článek

Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna