TvojeDovolena.eu

Cestovatelský magazín s tipy na levné dovolené.

Snowboard

Kam na lyžovačku v Krkonoších?

Prosinec 11, 2019 haji@post.cz 0 Komentářů

Milovníkům zimních radovánek nastává dlouho očekávaná sezona. Nejvyhledávanější destinací pro lyžaře jsou bezesporu právě Krkonoše. Nejen pro upravené běžecké tratě a perfektní podmínky pro klasický sjezd. Krkonoše zkrátka nabízejí mnohem víc. Pojďme se podívat na nejoblíbenější lyžařská střediska, čím vynikají a lákají své návštěvníky. Rozhodně si vyberou profíci i rekreační sportovci, k dispozici jsou velké lyžařské areály i menší téměř “rodinné” sjezdovky. 

Špindlerův mlýn 

Špindlerův mlýn je tak trochu neprávem označován jako snobské lyžařské centrum. Odmyslete si na chvíli show-business a vrhněte se do srdce Krkonoš. Lyžování v tomto místě je neopakovatelné, nabízí mnoho perfektně upravených sjezdovek včetně sedačkových lanovek. Mnohdy opatřené i vyhříváním, které v zimě oceníte. Ve “Špindlu” se můžete rozhodnout pro několik oblíbených svahů – Svatý Petr, Horní Mísečky, Medvědín, nebo Hromovka. 

Rozhodně nemusíte pamatovat na svačinu. Na každém kroku na vás čeká občerstvení, obchody se službami i bezplatné parkoviště. 

Harrachov 

Harrachov láká na precizně zasněžené a upravené sjezdové tratě. Jedním z bonusů jsou lyžařské skokanské můstky. Ani běžkaři nepřijdou zkrátka, mohou si užít až 100 kilometrů upravených tras. Lanovky jsou v provozu po celý den, není tedy výjimkou ani velice oblíbené večerní lyžování. 

Harrachov je ideální volbou pro rodiny s dětmi. Nabízí nespočet turistických tras i vyžití pro sáňkaře. 

Pec pod Sněžkou 

Pec pod Sněžkou je oblíbeným místem pro zimní dovolenou. Nabízí příjemné ubytování v nadstandartních hotelech, nebo menších a útulných penzionech. Bez ohledu na počasí můžete využít služeb lyžařských školiček pro vaše ratolesti. Sami si do sytosti užijete sjezdového lyžování. Ani výbava není problém, připravené půjčovny vás obléknou od hlavy až k patě. Vychutnat si můžete jednak večerní lyžování, spoustu vyžití v podobě krytého bazénu, sauny i fitness center.  

Lyžaři si mohou užít členitý terén, louky i hřebeny, zkrátka ideální volba pro trávení víkendů i dovolené. Sjezdovky nabízí varianty různých stupňů obtížnosti.  

Za zmínku stojí i další střediska, například Paseky nad Jizerou, Benecko, nebo Herlíkovice. Dejte šanci našim krásným horám a užijte si jedinečné chvíle na zasněžených svazích. 

Předchozí článek

Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna