TvojeDovolena.eu

Cestovatelský magazín s tipy na levné dovolené.

Lido di Jesolo – jako na Ibize

Duben 3, 2019 haji@post.cz 0 Komentářů

Pokud chcete na letní dovolené intenzivně prožít den i noc, okolí městečka Jesolo je na to ideální. Pláž Lido di Jesolo dlouhá více než 15 kilometrů, spousta hotelů, obchodních domů, barů a diskoték vytváří prostředí podobné vyhlášené Ibize. Lokalita kousek od Benátek je tak nabitá zábavou, že nebudete vědět, kam se dřív vydat.

Vodní park Aqualandia, lunapark Jesolandia, festival soch z písku, výlety lodí na ostrovy Murano, Burano a Torcello, to jsou jen střípky z nepřeberného množství zážitků, které máte k dispozici.

Téměř 400 hotelů a ubytovací kapacita 82 000 lůžek přímo v městečku Jesolo, které má pouze něco přes 23 tisíc obyvatel. Tato čísla napovídají, že spíše než na místní narazíte na turisty z celého světa, kteří sem přijeli za zábavou, máte tak jedinečnou možnost získat v zahraničí nové přátele.

Moře a pláže

Moře je i v takto vytížené destinaci velmi čisté, pokud narazíte na zakalenou vodu, bude to nejspíš drobný písek, který se do mořské vody dostal z nedalekého ústí řeky Siave. Pláže jsou ve většině své délky široké 50-100 metrů, díky tomu se po nich můžete pohybovat poměrně pohodlně, přestože je letovisko nejzalidněnějším v severní Itálii.

Rodiny s dětmi uvítají pozvolný a bezpečný přístup do moře společně s existencí vlnolamů. Nacházejí se zde jak pláže veřejné i soukromé, nemusíte se obávat, že by byly některé úseky neprůchozí a uzavřené, protože soukromé pláže nesmí zasahovat do prvního pásu pláže u moře. Je tak zajištěna průchodnost pro veřejnost a nic tak nebrání dlouhým procházkám po pláži. Samozřejmostí jsou sprchy a toalety ve všech úsecích, stejně tak půjčovny šlapadel a plážového vybavení. Na mnoha místech narazíte na hřiště pro plážové sporty.

Lido di Jesolo si vysloužilo přezdívku Italské Miami a já musím souhlasit, obě místa mají mnoho společného, pulzují životem a kulturou. Pokud chcete zábavnou a možná i trochu divokou dovolenou, je pro vás ubytování v Jesolo tou pravou volbou.

Předchozí článek

Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna