TvojeDovolena.eu

Cestovatelský magazín s tipy na levné dovolené.

Kapverdy

Luxusní dovolená na Kapverdských ostrovech

Květen 22, 2019 haji@post.cz 0 Komentářů

Bělostné pláže, na kterých se můžete slunit celý rok, krásná příroda a Atlantik – to vše je typické pro Kapverdské ostrovy. Malý turistický ráj ležící kousek od Afriky je od nás vzdálen necelých 7 hodin letu a získává si tak stále větší pozornost českých cestovatelů.

Oficiálně se jedná o Kapverdskou republiku, kterou tvoří 10 větších a 5 malých ostrovů zabírajících přes 4 tisíce čtverečních kilometrů. Svůj název ostrovy získaly podle nejbližší africké pevniny, kterou je Zelený mys, tedy francouzsky Cap-Vert, který od nejbližšího z ostrovů leží asi 550 km východně. Na ostrovech se mluví portugalsky a v tomto jazyce název zní Ilhas de Cabo Verde (Ostrovy Zeleného mysu). Domluvíte se tu také kreolsky.

Kdy na Kapverdy

Velkou roli hraje v životě Kapverd vítr, takže i názvy souostroví s ním souvisí. Severní souostroví se jmenuje Barlavento (Návětrné) a jižní Sotavento (Závětrné). Ostrovy jsou sopečného původu a díky mořským proudům, které je ochlazují, je na nich pro Čechy celoročně velmi příjemné klima. Nemusíte se tak omezovat jen na hlavní turistickou sezónu, teploty v průběhu roku zde kolísají mezi 20 až 29 stupni. Nejteplejší je vzduch i moře od srpna do listopadu. Teplota vody ale nikdy neklesá pod 22 °C.

Není ostrov jako ostrov

I když jednotlivé ostrovy jsou od sebe vzdáleny jen od několika desítek do cca 300 km a mají společný původ, každý z nich je úplně jiný. Poušť s dunami, tropická vegetace, nádherné pláže, solné pláně, horské terény i stopy historie – to vše tady najdete. Je škoda zůstat jen na jednom z ostrovů a neudělat si výlet aspoň na jeden další. Turisté navštěvují hlavně ostrovy Sal, Boa Vista, Santiago, Maio a Sao Vincente. Všechny lokality mají společný klid a pohodu. Skvěle se tak hodí pro rodinné i romantické dovolené, naopak milovníci bujarých večírků a diskoték si tady na své moc nepřijdou, i když hlavní město Praia na ostrově Santiago uspokojí určitě i je. Krása pláží připomíná Karibik, jen je to mnohem blíž. Na ostrově Boa Vista je jedna z nejkrásnějších pláží světa vůbec – Santa Monica Beach, dlouhá 18 km. Při koupání si užijete skutečně velké vlny, ale poslouchejte pokyny místních, některé mořské proudy mohou být zrádné.

Co dělat na Kapverdách

Kromě obligátního slunění a koupání a výletů najdete na Kapverdách skvělé příležitosti pro potápění. Uvidíte tropické rostliny a mořské živočichy a také velké želvy. Potápět se můžete v krásných jeskyních i na volném moři. Můžete si také půjčit terénní vozítko, vydat se na túru třeba na sopku Fogo, nebo si vybrat některý z plážových sportů. Anebo si jen užívat výhled, upíjet drinky a vychutnávat zdejší skvělou kuchyni. Vybere si každý a nabídka je i v menších hotelech bohatí.

Jak se tam dostanete

Nejjednodušší je koupit si zájezd v cestovní kanceláři, která za vás vyřídí i potřebné vízum. Cesta trvá letecky šest až sedm hodin. Na Kapverdách budete potřebovat místní měnu escudo, nejlépe je vzít si s sebou eura a vyměnit je na místě. Platit můžete i kartou, ale zdaleka ne všude, tak na to nespoléhejte. Občas někde nefunguje úplně mobilní signál a tu a tam vypadne i wifi, ale o to více si odpočinete. Místní personál vám to svou snahou vyjít vstříc a milými úsměvy určitě vynahradí. Ceny závisí na termínu a výběru hotelu, ale skvěle hodnocené pobyty se dají sehnat už v cenách pod 15 tisíc korun za osobu.

Předchozí článek

Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna