TvojeDovolena.eu

Cestovatelský magazín s tipy na levné dovolené.

Na dovolenou s cestovkou, zn.: bez starostí

Prosinec 16, 2017 haji@post.cz 0 Komentářů

Už jste začali přemýšlet nad výběrem letní dovolené? Kam se nejčastěji jezdí a proč si vyrazit s cestovní kanceláří?

Kam a jak Češi nejčastěji cestují

Tradičním prázdninovým rájem je pro Čechy opět Chorvatsko, jak vyplynulo ze žebříčku, který zveřejnil Český statistický úřad pro rok 2016. Oblibu si udržuje i Itálie a stále stoupá popularita bližších destinací jako Slovensko nebo Rakousko.

Kromě výběru cílové lokality je pro řadu lidí důležitou otázkou i to, zda na dovolenou vyrazit s cestovní kanceláří nebo na vlastní pěst. Nelze striktně říci, která možnost je tou správnou, samostatné cestování volí asi polovina lidí. Jaké výhody mají naopak prázdniny pod křídly cestovní kanceláře a jak si vybrat tu správnou?

Proč na dovolenou s cestovní kanceláří

Čím vzdálenější cíl cesty, tím více úskalí na vás může čekat. Pro cesty do exotických končin tak představuje cestovka poměrně jasnou volbu, chcete-li si ušetřit starosti s plánováním a neprahnete po dobrodružství a jistém riziku.

Obdobně to platí i pro dovolenou v tradičních lokacích v okamžiku, kdy chcete volné dny pojmout opravdu v maximálně v poklidu a bez stresu. Stačí si vybrat ubytování, termín a zájezd zaplatit. O nic víc se starat nemusíte, cestovní kancelář zajistí vše za vás.

A postaráno o vás bude i dál. Chcete poradit s programem? Zaměstnanec cestovní kanceláře ochotně připojí tip na výlet. Pomoci se dočkáte i v případě problémů. Podařilo se vám ztratit doklady, náhle jste onemocněli nebo si třeba způsobili úraz? Cestovní kancelář vás v takovém případě v cizí zemi na holičkách nenechá. Veškerá komunikace se navíc samozřejmě odehrává v češtině, v zahraničí se tak nemusíte bát ani jazykové bariéry.

Jak poznat seriózní cestovku

Každá cestovní kancelář musí být ze zákona pojištěna. Ohlídejte si tak, zda si zájezd opravdu kupujete v cestovní kanceláři nebo cestovní agentuře, a ne například jazykový pobyt v rámci školy atd.

I pro cestovní agenturu platí, že musí jasně uvádět, která cestovní kancelář pro ni zájezdy organizuje. Vidět chtějte rozhodně cestovní smlouvu, kterou si musíte důkladně přečíst. Hledáte schopného partnera na cesty? Cestovní agentura Femi se stane vaším spolehlivým průvodcem, ať si zvolíte víkend, klasickou dovolenou na horách či u moře nebo pobyt v exotice. Jejich nabídku najdete na webu www.cafemi.cz.

#cestovka femi#cestovní agentura femi#femi

Předchozí článek

Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna