TvojeDovolena.eu

Cestovatelský magazín s tipy na levné dovolené.

Nosiče lyží a snowboardů pro jednodušší cestu na hory

Leden 24, 2020 haji@post.cz 0 Komentářů

Zima už je v plném proudu a společně s ní samozřejmě také nastalo období sportů a radovánek na sněhu. Jestliže i vy plánujete letos vyrazit někam na hory, nezapomeňte si pořídit nosiče lyží a snowboardů.

Nosiče lyží na střeše auta

Nejjednodušší způsob, jak převážet lyže, když cestujete automobilem, je bezpochyby na střeše. Právě proto bývají nosiče lyží konstruovány tak, aby na střeše perfektně seděly. Nejčastěji se můžete setkat s nosiči lyží na příčníky, které jsou schopny pojmout zimní vybavení pro celou rodinu. S tímto typem se pracuje velice snadno a lyže odbavíte během chviličky. Nosič je buď přimontovaný přímo na podélných integrovaných podélnících, anebo v případě jejich nepřítomnosti za lem střechy vozidla.
Dále existují také magnetické nosiče, avšak ty se hodí spíše na převozy lyží v rámci kratších vzdáleností. Jelikož se tyto nosiče připevňují přímo na střechu auta, může při jejich dlouhodobém používání dojít k mechanickému poškození svrchního laku. Záleží už tím pádem pouze na vás, která z těchto dvou variant se vám vyplatí více.

Nosiče snowboardů mohou ochránit váš majetek

Pokud místo lyží preferujete na svahu raději prkno, jistě vás budou zajímat nosiče snowboardů. Zde jsou možnosti prakticky stejné jako u výše zmiňovaných lyží, avšak jelikož je snowboard větší, musíte počítat s tím, že běžné nosiče na příčníky nemusí mít kapacitu schopnou pojmout vybavení pro vícero člennou rodinu. Při koupi buďte tedy obezřetní a důkladně si promyslete, pro kolik osob daný nosič pořizujete.
Velký výběr nosičů lyží a snowboardů naleznete na webu společnosti Filson Store. Jako zákazník se můžete mrknout do jejich internetového obchodu, anebo navštívit kamennou prodejnu v našem hlavním městě. Vyberte si stylové nosiče od kvalitních značek a zpříjemněte si tak maximálně své pravidelné cestování na sjezdovku.

Předchozí článek

Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna