TvojeDovolena.eu

Cestovatelský magazín s tipy na levné dovolené.

Pattaya

Pattaya je nejen městem hříchu

Březen 12, 2019 haji@post.cz 0 Komentářů

Thajské město Pattaya s více než 300 000 obyvateli je především Mekkou nevázané zábavy pro dospělé. Čím dalším umí toto místo překvapit?

Pattaya, město hříchu

Město je situováno na východním pobřeží Thajského zálivu, zhruba 165 km na jihovýchod od hlavního města Bangkoku. I v ekonomicky neutěšených poměrech byla Pattaya prosperujícím městem a živelnou lokalitou je dodnes.

Zasloužily se o to především nesčetné noční kluby, které se tu začaly rozmáhat hlavně v 60. a 70. letech. Doslova zde kvete prostituce, za kterou tradičně na toto místo proudí tisícovky návštěvníků. Těm ani nevadí, že v Thajsku se najdou i znatelně atraktivnější destinace s mimořádně krásnými plážemi, zatímco Pattaya je spíše slavná tím, že zdejší pláže nejsou příliš pohledné ani čisté.

Jakýmsi středobodem všeho dění je Walking Street. Právě ta je známá nejvyšší koncentrací spoře oděných dam. Mimochodem velmi půvabných, takže je mnohdy jen těžké věřit, že se jako ženy nenarodily. Thajsko je totiž doslova zaslíbenou zemí pro transsexuály. Vše je podpořeno křiklavě barevnými neony. Kdo chce tak okusit hlavně thajskou atmosféru vykřičených čtvrtí, má ji tady doslova jako na dlani.

Další turistické zajímavosti

Erotický průmysl ale samozřejmě dávno není tím jediným, co může Pattaya nabídnout turistům chtivým zábavy. Mezi oblíbené atrakce patří například tygří zoo. Před den se navíc koná celá řada víceméně „standardních“ kulturních akcí a erotické dusno propuká až po setmění. Zábavě nahrávají také nízké ceny.

Tuzemští návštěvníci ocení také místní pivo. Asi nejčastější značkou, kterou můžete ochutnat, je Singha. A jen ve městě Pattaya existuje více než osm stovek podniků, kam se dá na pivo zajít. Proslulý minipivovar Beerfest ale vaří dokonce čtyři druhy piva, k jejichž výrobě používají český chmel.

Velmi oblíbeným zážitkem jsou také výletní plavby na zhruba 5 km vzdálený ostrov Koh Larn. A to hlavně pro moře, které je čisté. Písečné pláže jsou překrásné jako stvořené k relaxaci. Turistickou zajímavostí jsou hlavně skalnaté útesy, které tvoří dominantu této části Thajska, jasně viditelnou už z dálky.

Předchozí článek

Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna