TvojeDovolena.eu

Cestovatelský magazín s tipy na levné dovolené.

Dovolená

Plánujete dovolenou? Nezapomeňte na cestovní pojištění

Květen 17, 2019 haji@post.cz 0 Komentářů

Ať už plánujete dovolenou s velkým předstihem, nebo se rozhodujete na poslední chvíli a využíváte levných last minute nabídek, v obou případech potřebujete cestovní pojištění. Nikdy nevíte, co všechno se může stát a je mnohem lepší zaplatit několik desítek korun v porovnání s následnou úhradou často velmi drahých lékařských výloh v zahraničí. A když víte, jak na to, nezabere vám sjednání cestovního pojištění ani mnoho času. V článku najdete praktické tipy, díky kterým budete na dovolené v klidu za každé situace.

Nepodceňujte nešťastné náhody

Možná si říkáte, že jedete pryč jen na pár dní, takže se vám přeci nemůže nic stát. Jenže je velmi nebezpečné spoléhat na náhodou. V případě, že by se vám něco stalo a bylo by nutné lékařské ošetření v cizí zemi, většinou to nespadá do krytí vaší běžné pojišťovny. V praxi to znamená, že byste museli hradit všechny výlohy spojené s léčbou, případně s výjezdem pomoci pro záchranu. A to většinou nebývají malé částky, takže se vám celá dovolená může nepříjemně prodražit.

Pohodlné sjednání přes internet

Vyvarovat se této nežádoucí situace spojené s placením velkých výdajů je přitom jednoduché. Stačí, když si včas a řádně sjednáno cestovní pojištění. Na internetu najdete více nabídek, takže si pohodlně vyberete tu, která se vám líbí nejvíce. U většiny z nich je i velmi jednoduché a rychlé sjednání, kdy stačí jen párkrát kliknout, uhradit částku za pojištění a je hotovo. Následně si vytisknete kartičku s nezbytnými údaji. Nezapomeňte do případného pojištění zahrnout i rizikové aktivity, jako je například turistika, lyžování, horolezectví a podobně. Sportovní dovolenou si tak užijete v klidu. Snad si žádné zranění neodvezete, ale i kdyby se to přeci jenom stalo, nemusíte si dělat starosti s placením velkých výdajů.

Předchozí článek

Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna