TvojeDovolena.eu

Cestovatelský magazín s tipy na levné dovolené.

Proč co jezdit na dovolenou s cestovkou, když máte vlastní auto

Září 22, 2015 haji@post.cz 2 Komentářů

Byl Vaším snem spatřit Řím v celé jeho antické i moderní kráse? Na rozdíl od Paříže je toto věčné město plné barev a kontradikcí ve všech možných rozměrech. V centru Říma nenaleznete jen vykopávky či pozůstatky staveb, o nichž jsme se učili ve škole, ale rovněž i památky středověku, renesance, baroka a výsledky nejmodernější doby. Věděli jste např., že římské metro má doposud jen dvě linky, protože archeologové stále neskončili se svými výzkumy a mají od správy města zakázáno před podrobným probádáním postavit další linku metra, přestože se jedná o aglomeraci s více než 5 milióny obyvateli a město by mimo nadzemní hromadný systém příměstských vlaků potřebovalo i tu třetí linku, jakou my v Praze máme?

Nebo byste raději navštívili Kanárské ostrovy známé svým celoročním příznivým obdobím, pokud je u nás zima? Po celý rok (ne že by tu byla tropická vedra), avšak v obležení palem a mořem kolem všech ostrovů tohoto souostroví zde najdete více dnů teplých a prozářených sluncem (mimo minimální deštivá období) a spoustu příjemných „domorodců“, jež jsou příznivě a upřímně rádi naladěni na veškeré turisty, přestože třeba našemu jazyku až tak příliš nerozumí, protože nejčastějšími hosty zde jsou Němci a Holanďané, Belgičané či pracující Arabové, kvůli nimž vznikají nemalé konflikty. Není nic jednoduššího než dojet autem až na samý cíp Španělska a poté se dopravit férií právě na tyto ostrovy.

Neméně atraktivní destinací, co je dostupná autem, je i Bulharsko, a osobně bych ho preferoval před hojně Čechy navštěvovaným Chorvatskem. Je sice dál, zato tu však máte pískové pláže, přestože se jedná jen o uzavřené moře, jež v podstatě neústí do oceánu. Varna, Zlaté písky, hlavní město Sofie krásné asi minimálně tak jako Praha se spoustou historických památek a s nově otevřenými stanicemi metra po vstupu do EU.. To jsou lákadla, na něž je třeba aktuálně reagovat. Absolutně bych tuto destinaci nespojoval s mekkou vysněných komunistických pobytů, poněvadž Bulhaři jsou dnes už jinde, a přesto cenově dostupnější než Chorvati, kteří začali poslední dobou hlavně na Češích enormně vydělávat.. A domluvíte se taky, i když se jedná o slovanštinu značně víc zamotanější..

Tipy na dovolenou u moře v Evropě i mimo ni naleznete na webu Autovylet.cz.

#auto výlet#autovýlet#bulharsko#chorvatsko#dovolená autem#kanárské ostrovy

Předchozí článek

Další článek

Komentáře

  1. Jitka
    Duben 5, 2016 - 9:33 am

    Nadpis je trošku mimo 🙂 …. Proč co jezdit na dovolenou s cestovkou…. napsala bych buď proč nebo co, ale určitě ne dohromady. Působí to trošku divně.

  2. Hosting
    Září 25, 2016 - 10:49 pm

    S nemeckymi cestovnimi kancelaremi vyrazi kazdy rok na dovolenou zhruba sto tisic Cechu. Duvod? Pry nizsi cena a kvalitnejsi sluzby. Jsou zpravy o superlevnych zajezdech do vyhlasenych destinaci s odletem z Mnichova ci Drazdan pravdive, nebo prehaneji?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna