TvojeDovolena.eu

Cestovatelský magazín s tipy na levné dovolené.

Sestavte si mapu z navštívených míst, vyrobte foto magnetky na ledničku

Srpen 30, 2019 haji@post.cz 0 Komentářů

Pokud milujete cestování, asi během pár let navštívíte dost zajímavých míst. Ještě si pamatujete, jaká to byla? Možná si píšete cestovatelský deník. Mějte své zážitky na očích – sestavte si cestovatelskou mapu. Stačí na každém místě vyfotit něco zajímavého nebo třeba sebe, a pak z fotky během pár minut vyrobit foto magnety na lednici. Čtěte, jak na to.

Klasické turistické magnetky dnes koupíte skoro v každém městě, v turistických destinacích i ve vesnickém obchodě. Jenže ty mají všichni. Vytvořte si raději svoje vlastní foto magnetky na ledničku a postupně z nich poskládejte mapu cestovatelských zážitků.

Jak si vyrobit cestovatelské foto magnetky

Bude se vám k tomu hodit pár věcí:

1) Vytištěné fotografie z cest – je jen na vás, co budete fotit, možná sebe, možná něco jiného, kreativitě se meze nekladou. Fotky vám „vyvolají“ v každém minilabu, v Česku i v každé větší drogerii. Pro snadnou výrobu je dobrý rozměr 10 × 15 cm, ale na jeden snímek můžete vložit i fotky dvě. Magnetky pak budou menší a vejde se vám jich do mapy více.

2) Sada 10 ks samolepicích fólií na výrobu foto magnetek – pořídíte na e-shopu za pár korun. Sada obsahuje 10 magnetických fólií o rozměru 10 × 15 cm.

3) Hodí se také tužka, pravítko, nůžky, kdyby bylo potřeba něco přistřihnout.

Nyní proměňte fotky na magnetky. Postup je jednoduchý a rychlý.

Položte fólii tmavou magnetickou stranou na stůl, anebo přicvakněte na pečicí plech, fólie na něm bude hezky držet. Sejměte krycí fólii, čímž se odhalí samolepicí vrstva. Na tu zády nalepte fotografii. Nakonec jemně vyhlaďte třeba čistým jemným hadrem, ale opatrně, ať se fotka nepoškrábe. Hotovo!

Archy magnetické fólie mají rozměr 10 × 15 cm, stejně jako fotografie z minilabu. Máte-li fotografie menší, můžete magnetickou fólii rozstřihnout nůžkami nebo rozříznout zalamovacím nožem.

Teď už jen zbývá z magnetek vytvořit cestovatelskou mapu. Foto magnetky budou držet na dvířkách ledničky doma i v karavanu, v kanceláři na magnetické tabuli, na plechové skříni i na kovové zárubni dveří.

Tip: Jiným způsobem, jak fotky připnout ke kovové ploše či dvířkám ledničky, je nalepit na ně kousky magnetické fólie. Na to se vám hodí trhací magnetická samolepicí páska na fotografie.

Pár nápadů, co na magnetky místo vlastních fotek použít

Focení vás nebaví? I tak si můžete cestovatelskou mapku vytvořit. Místo vlastních fotografií se dají použít například:

  • pohlednice, sběratelské či hrací karty, vstupenky, jízdenky,
  • poštovní známky,
  • mince,
  • pivní zátky,
  • přepůlené korkové špunty od vypitých lahví s vínem,
  • nalezené keramické střepy, malé kamínky nebo jiné menší předměty.

Omrkněte dalších 9 nápadů pro výrobu magnetických suvenýrů z cest.

Pohodu na cestách a šťastné návraty!

Předchozí článek

Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna