TvojeDovolena.eu

Cestovatelský magazín s tipy na levné dovolené.

Severské země jsou hitem. Jaké navštívit?

Květen 31, 2018 haji@post.cz 0 Komentářů

Patříte do skupiny milovníků cestování a hledáte lokality, které by vás mohly zaujmout? Pokud ano, zkuste severské země. Mnohými lidmi jsou stále poměrně opomíjené, což je celkem velká chyba. Zajímavostí umí nabídnout více než dost. Toto jsou naše tipy na zajímavé cesty.

Finsko

Prvním naším tipem je země, která má rozlohu necelých 340 tisíc kilometrů čtverečných a jejím hlavním městem jsou Helsinky. Ty jsou také ideálním výchozím bodem pro toho, kdo se rozhodně rezervovat trajekt do Skandinávie a vyrazí poznávat právě severské země. Když se budete držet našeho doporučení a zamíříte právě do hlavního města, zaujme vás poměrně bohatý výčet památek. Které patří mezi nejlákavější?

  • Helsinská katedrála
  • Pevnost Suomenlinna
  • Senátní náměstí

Norsko

Ani na tuto zemi nesmíte zapomenout. Jedná se o souseda Finska, jehož rozloha činí více než 385 tisíc kilometrů čtverečných. Pokud máte v plánu využít trajekty do Norska a hledáte tipy na zajímavá místa, určitě doporučujeme začít, stejně jako v předchozím případě, v hlavním městě, kterým je Oslo. I zde se lze těšit na řadu zajímavých míst, a to nejenom v souvislosti s historickou, ale i moderní architekturou. Do první kategorie jistě spadají místa, jako Královský palác, nebo parlament s názvem Stortinget. Pokud naopak patříte mezi milovníky moderní architektury, nenechte si ujít Opera House.

Švédsko

Země známá nejenom hokejovými fanoušky, ale i těmi, kteří rádi cestují na zajímavá místa. Její rozloha je necelých 450 tisíc kilometrů čtverečných a hlavním městem této země je Stockholm. A i ten doporučíme navštívit jako první, pokud se rozhodnete rezervovat trajekt a vyrazit. Mezi nejznámější památky, které toto město nabízí turistům, patří třeba unikátní Nationalmuseum, stejně jako nejstarší stavba Riddarholmskyrkan, či na UNESCO zapsaný Drottningholmský palác.

Předchozí článek

Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna