TvojeDovolena.eu

Cestovatelský magazín s tipy na levné dovolené.

Tipy jak si jednoduše sbalit na dovolenou

Září 9, 2019 haji@post.cz 0 Komentářů

Přesto, že jste natěšeni jako malé děti, na vaší vysněnou dovolenou, víte že je tu ještě jedna malá nepříjemnost. Balení. To prokleté balení, které stejně jako každý jiný rok odkládáte na poslední chvíli a poté se stresujete, jestli vezete vše důležité i nedůležité. A přitom stačí využít pár osvědčených triků a hned to bude o poznání jednodušší povinnost.

1. Napište si seznam

Dva týdny před odjezd do vysněné destinace si v klidu sedněte k čistému papíru a napište si seznam věcí, které sebou potřebujete. Piště přesný počet veškerého oblečení, drogerie a dalších nezbytností, které máte v úmyslu si sebou vzít. Každý den si poté seznam procházejte, škrtejte, připisujte a upravujte. Uvidíte, že v den balení vám seznam nedovolí nic zapomenout, pokud si budete jednotlivé položky poctivě odškrtávat. 

2. Vyskládejte si věci na postel

Pokud si vše poctivě nachystáte prvně na postel, máte mnohem menší pravděpodobnost, že něco zapomenete. Věci rozložené na posteli jsou přehlednější a mnohdy si člověk uvědomí, že toho má zbytečně moc, nebo že mu naopak něco schází.

3. Používejte taštičky 

Hygienu si většinou všichni do taštičky dávají bez sebemenšího zamyšlení. Ale tím taky končí. Přitom toho do různých tašek a kabel můžete rozdělit mnohem víc a snadněji to později i dohledat.

4. Nezatěžujte kufr zbytečnostmi

Myslete na to, že jedete na dovolenou, ne na módní přehlídku. Proto je zbytečné si brát polovinu šatníku, kterou stejně neunosíte a další hromadu kosmetiky, kterou taky nevyužijete. Zbytečné je si sebou brát i deštníky. Tyhle v uvozovkách zbytečnosti si koupíte všude a nemusí vám zabírat místo v kufru, které později využijete na suvenýry, kterým se nevyhnete. 

5. Nenechávejte to na poslední chvíli

Lehce se říká, těžko provádí. Přesto je však jednodušší balit klidně i delší časový úsek dopředu, než pár minut před odjezdem. Ve spěchu je člověk roztržitý, nevnímá a ani přichystaný seznam všeho potřebného ho nezachrání. pravděpodobně ho totiž ztratí mezi hromadou oblečení, hygieny nebo bot. 

Předchozí článek

Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna