TvojeDovolena.eu

Cestovatelský magazín s tipy na levné dovolené.

Vlakem po Indii

Červen 2, 2018 haji@post.cz 0 Komentářů

Autentické zážitky vám žádná cestovní kancelář neslíbí. Chcete-li poznat zemi tak, jak ji znají její obyvatelé, cestovat budete nejspíš sami. Druhá nejlidnatější země světa má svoje neopakovatelné kouzlo, kterému vládnou pestrá sárí i kořeněné pokrmy. Jaká jsou specifika cestování vlakem po Indii?

Jak cestovat vlakem po Indii

Rezervační systém na jízdenky funguje na indickou železnici mírně jinak, než jsme zvyklí v ČR. Musíte si lístek rezervovat včas. Vlaky bývají přeplněné, nemělo by vás tak zarazit, že maximální doba pro rezervaci může být až 90 dnů.

Mimo nejnižší třídy, která se značí jako 2S a kterou si rezervovat nemusíte, je potřeba si vždycky koupit místenku, která je s jízdenkou spojená. Koupě jízdenky není problém, pořídíte si ji v podstatě kdekoli. Po celé zemi existuje víc než 1600 poboček tzv. Reservation Centre. Stejně tak můžete pro nákup využít i internet.

Bát se ani jako západní civilizací odchovaný Evropan ve vlaku určitě nemusíte, tento způsob dopravy denně využívají miliony Indů a úroveň je dobrá. V pohodlí si indická železnice nijak nezadá s tou evropskou.

Nefalšovaná Indie aneb co v katalogu nenajdete

A co byste si rozhodně na cestách neměli nechat ujít? Když Indie, tak k ní určitě patří čaj. Místní popíjející z keramické nádoby oslazený čaj smíchaný s mlékem uvidíte prakticky všude. Příprava čaje ovšem nevypadá tak, jak ji známe my. Používá se totiž většinou granulovaný černý čaj, který vznikne z nadrcených čajových lístků.

Zajímavá je i prádelna Dhobi Ghat. Jde jednak o největší prádelnu na světě a jednak v ní pracují výlučně muži. Funguje už víc než sto let, v provozu byla ještě v éře Britského impéria. V průběhu času se způsob praní nezměnil, moderní technologie sem nedorazily a stále se tak používá jednoduchá kamenná valcha. Pro zdejší rodiny je však i náročná práce v prádelně vítanou příležitostí k obživě.

Za návštěvu stojí taktéž Váránasí, důležité poutní místo spjaté zejména s posvátnými vodami řeky Gangy. Tradičně se tu schází mnoho vyznavačů hinduismu, buddhismu a džinismu. Legendy praví, že město založil samotný bůh Šiva.

Předchozí článek

Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna