TvojeDovolena.eu

Cestovatelský magazín s tipy na levné dovolené.

Madrid

Vše co jste chtěli vědět o Madridu

Červenec 10, 2019 haji@post.cz 0 Komentářů

Španělská architektura, bary s lahodným vínem a tapas, muzea se světovými skvosty, zelený park s jezerem uprostřed velkoměsta, nákupy v luxusních obchodech i na bleším trhu, návštěva fotbalového svatostánku i místa vhodná i pro nejmenší děti. Vítejte v Madridu, voňavém městě, které nikdy nespí.

Vybrali jste si skvěle!

Španělské hlavní město je Popelkou mezi evropskými velkoměsty. Možná i proto, že není tak masově navštěvován, si zachovává jedinečné prostředí, ve kterém na projížďce loďkou v jednom z místních parků stále uslyšíte více španělštiny, nežli řečí z celého světa. Místo s unikátní architekturou, kde se psaly evropské dějiny, se těší na vaši návštěvu!

Ideální místo pro všechny

V Madridu si vybere každý – rodina s maličkými dětmi i senioři při euro víkendu. Máte v plánu navštívit ráj pro milovníky moderního umění – Muzeum královny Sofie? Buďte si jisti, že konečně na vlastní oči spatříte díla od Dalího i Picassa! Po prohlídce si dejte večerní tapas v jednom z místních barů. Rozhodně neuděláte chybu ani v případě, že si budete přát něco vydatnějšího – i když je Madrid čistě suchozemským městem, dary moře ze zde do restaurací dodávají čerstvé za každodenního kuropění. Pochutnáte si!

Toto jste možná nevěděli

Víte o tom, že madridské náměstí Puerta del Sol je nultým kilometrem radiální španělské sítě silnic? Na témže náměstí můžete obdivovat i sochu, kterou naleznete na heraldickém symbolu města – el Oso y el Madroño. Na tomto slavném náměstí se lidé tradičně scházejí na Silvestra těsně před půlnocí, aby zde přivítali Nový rok. Víte, jakou tradici dodržují? Pro štěstí v novém roce je třeba při každém úderu zvonu sníst jednu kuličku hroznového vína. ¡Buena suerte!

Už se těšíte, až vyrazíte do víru velkoměsta? Co si nenecháte ujít? Máte v plánu zajít také na legendární Estadio Santiago Bernabéu? Přiznejte se, že byste si alespoň na chvíli přáli zastavit čas, když budete sedět v jedné z příjemných restaurací s výhledem na krásné madridské památky. ¡Hasta pronto, Madrid!

Předchozí článek

Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna