TvojeDovolena.eu

Cestovatelský magazín s tipy na levné dovolené.

Dubai

Vše co jste potřebovali vědět o dovolené v Dubaji

Červen 5, 2019 haji@post.cz 0 Komentářů

Rozhodli jste se letos pro dovolenou v cizokrajné zemi a máte políčeno přímo do Dubaje? Skvostné město plné lesku a luxusu přímo vybízí k návštěvě. Rozhodně zažijete jak příliv evropského proudu života, tak i vánek orientu jako v pohádce Tisíce a jedné noci. Nechte se tedy zlákat a poznejte tuto cestovatelskou perlu. Před odjezdem si nezapomeňte prostudovat pár dobrých rad, které je nutné znát. Jak se říká-jiný kraj, jiný mrav. To platí i o Dubaji. 

Bezpečnost na prvním místě 

V současné době primárně vyhledáváme dovolenkové destinace podle míry bezpečnosti. Podle cestovních kanceláří je Dubaj bezpečné místo. Jelikož se jedná o velice náboženskou populaci, je nutné si osvojit pár základních pravidel islámu. Velký pozor si dejte na alkohol a návykové látky za volantem, hrubě by se vám to vymstilo. Dále si odpusťte vyzývavé oblečení či obscénní gesta. Takové chování se tu rozhodně netoleruje. 

Ubytování 

V dovolenkovém resortu si určitě oblíbíte ubytování. Hotely jsou na velice dobré úrovni a dotek luxusu si rychle zamilujete. Samozřejmě musíte v souvislosti s tím i počítat s pár korunami navíc. Rezervujte si proto vhodný hotel v předstihu. Pokud se spokojíte s hotelem dále od centra, jistě ušetříte, ale zároveň kvalita ubytování nebude ohrožena. Hotelové pokoje již ve standardu zahrnují satelitní televizi a kávovar, připojení k internetu a pokojová služba je připravena na vaše požadavky 24 hodin denně. 

Vaše cenné zdraví si pojistěte 

Tak jako před každou cestou za hranice si i do Dubaje sjednejte cestovní pojištění. Kvůli horku se můžete dostat do situací, kdy bude nutné vyhledat pomoc lékaře. Vysoké teploty, na které nejsme celoročně zvyklí atakují na náš organismus. Aklimatizace nám tudíž chvíli potrvá. Dále nezapomínejte na vhodná očkování. Vyberte si proto pojištění “ušité” na míru, v dnešní době to lze i online. Tudíž vám nic nebrání v plánování vaší vysněné dovolené. 

Důležitá je pomoc na blízku 

Všichni si přejeme strávit dovolenou v klidu, přesto však může nastat neočekávaná situace. Uložte si do telefonu číslo pro záchrannou službu a policii – jednotné číslo pro obě složky je 999. 

Nyní již vezměte do ruky mapu, nebo průvodce a naplánujte si výlety dle vaší libosti. Dubaj skýtá mnohé lahůdky v podobě architektury až po gurmánské zážitky. 

Předchozí článek

Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna