TvojeDovolena.eu

Cestovatelský magazín s tipy na levné dovolené.

Zajímavé poznávací zájezdy do Indie

Září 27, 2016 haji@post.cz 0 Komentářů

Vyberte si poznávací zájezdy do Indie, během nichž si prohlédnete Tádž Mahal, posvátnou řeku Gandu ve Váránasí anebo se projděte po Staré i Nové Dillí, jedině tak poznáte, co je Indie za krásnou zemi. Na cestu do Indie budete potřebovat turistické vízum, které lze snadno získat elektronicky bez nutnosti navštívit indickou ambasádu. Na jeho vyřízení vám budou stačit 2 dny.

Zájezdy do Indie

Zájezdy do Indie se neobejdou bez návštěvy a prohlídky města Váránasí. Jedná se o jedno z nejstarších obydlených měst světa, které leží na břehu řeky Gandy. Město je považováno za svaté město hinduistů, buddhistů a džainistů. Čím je město tak známe? Samozřejmě řekou Gangou, ke které již několik tisíc let proudí poutníci, aby provedli očistnou koupel. Gháty – kamenné schody vedou do řeky a právě zde vykonávají hinduisté nejen své rituální koupele, ale také kremace. Během prohlídky Váránasí se nelekněte krav, které zde potkáte. Jedná se posvátné krávy (proto se hovězí v této zemi nekonzumuje). Další významným a charakteristickým znakem pro zmíněné město je mimo řeku a krávy úctyhodný počet chrámů (cca 2000).

Poznávací zájezdy do Indie

Poznávací zájezdy do Indie jsou plné dobrodružství, které stojí za to vidět. Na stránkách www.exotickapriroda.cz se můžete s touto zemí a kulturou seznámit a následně pak vybrat zájezd šitý vám na míru. Chcete-li prožít opravdovou exotickou dovolenou naplno, zajeďte se během dovolené podívat na nejvýznamnější kulturní památky Staré Goa, kde se nachází celá řada impozantních kostelů a katedrál. Např. katedrála Se Cathedral, kostel svatého Františka Xaviera, kostel svaté Kateřiny, Oblouk místokrále Goa apod. Toto město leží u pobřeží Arabského moře a pochází již z 16. století.

Další nezapomenutelnou a úchvatnou atrakcí je bezpochyby pláž Mirabar Beach, která nabízí malebný výhled na řeku, která proudí do moře.

#indie#indie dovolená#poznávací zájezd indie

Předchozí článek

Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna