Záchranná sada do auta vám může pomoci s navigací při problémech s cestováním. Zjistěte, jaké nouzové zásoby je třeba naskladnit ve vašem autě pro případ defektu pneumatiky, extrémního počasí nebo jiných nouzových situací na silnici.

Co je to pohotovostní sada do auta?

Pohotovostní sada do auta je zabalená sbírka materiálů, které pomáhají při silniční asistenci a pohotovostní připravenosti. Pohotovostní sada do auta může obsahovat materiály, které vám pomohou nastartovat vaše auto, a položky pro sadu pro přežití, jako je jídlo a zásoby, abyste vydrželi čas mimo domov v nouzových situacích nebo bouřlivém počasí. Motoristé si mohou tyto sady zakoupit nebo si je sami postavit pro klid a připravenost v případě vybité baterie nebo jiných nepředvídaných problémů s vozidlem.

11 položek nouzové sady do auta

Bez ohledu na to, zda máte nebo nemáte přístup k programu silniční asistence, je dobré mít v autě pohotovostní sadu. Do bezpečnostní sady vašeho auta může jít několik položek:

1. Lékárnička : Lékárnička s ibuprofenem, obvazy, pinzetami, gázovými polštářky a dalšími lékařskými materiály může pomoci při léčbě bolesti nebo ran.

2. Sada nářadí : Jednoduchá sada nářadí s různými šroubováky, hřebíky, kladivy a dalšími potřebami, jako jsou nůžky, lepicí páska nebo řezačka krabic, se může hodit. Užitečné jsou také pracovní rukavice.

3. Náhradní nabíječky : Mít další nabíječku pro váš notebook nebo mobilní telefon bude užitečné, pokud musíte ve spěchu opustit domov a zapomenete si vzít nabíječky s sebou.

4. Rezervní pneumatika : Tato se nemusí vejít do vaší fyzické sady, ale pokud máte na silnici defekt pneumatiky, musíte mít v autě uloženou náhradní pneumatiku.

5. Světlice na silnici : Pokud jste uvízli a potřebujete upoutat pozornost, světlice na silnici vám mohou pomoci signalizovat vaši polohu a pozvat pomoc, aby se k vám dostala. Reflexní trojúhelníky mohou také upozornit projíždějící motoristy na vaši přítomnost na kraji silnice.

6. Řezačka bezpečnostních pásů : Pokud se vám bezpečnostní pás zasekne a potřebujete vyklidit vozidlo, tento nástroj vám pomůže pás proříznout. Ty často visí na vaší klíčence pro snadný přístup.

7. Nouzová přikrývka : Pokud musíte vydržet chladné počasí a spát v autě, odolná nouzová přikrývka vám pomůže udržet vás v bezpečí a teple.

8. Pončo do deště : Zůstaňte v suchu a chraňte své oblečení pončem pro případ, že byste museli vyjít ven a vyměnit pneumatiku na kraji silnice, když lije.

9. Svítilna : LED svítilna je nutností pro vaši sadu, která vám pomůže lépe se v noci navigovat, když musíte vystoupit z auta.

10. Posilovací kabely : Toto jsou životně důležité nástroje v případě, že potřebujete skočit do auta – nebo někoho jiného – na silnici. Ujistěte se, že jste startovací kabely uložili do samostatné krabice, abyste předešli poškození.

11. Jídlo : Zahrňte netrvanlivé potraviny, které můžete sníst, pokud budete dlouho čekat na kraji silnice. Pokud cestujete s chlupatým kamarádem, přibalte si náhradní krmivo pro domácí mazlíčky.

4 tipy pro sestavení nouzové sady do auta

Pokud narazíte na automobilové problémy, jako je vybití autobaterie, budete vděční, že jste dali dohromady silniční nouzovou sadu. Pro usnadnění procesu balení sady zvažte následující tipy:

1. Zvažte klima . Při balení nouzové soupravy zhodnoťte počasí a stav vozovky. Pokud je ve vaší oblasti možný sníh, vybavte své zimní auto škrabkou na led a sněhovým kartáčem. Přídavná kapalina do ostřikovačů může pomoci odstranit déšť, sníh a nečistoty. Pokud cestujete v extrémně chladném nebo horkém počasí, přibalte si měřič tlaku v pneumatikách a hustilku, abyste zajistili, že vaše pneumatiky budou mít dostatek vzduchu pro optimální trakci.

2. Uložte svou sadu na snadno přístupném místě . Můžete mít jednu nouzovou sadu do auta nebo několik v závislosti na velikosti vašeho auta, klimatu ve vaší oblasti a typu zabalených položek. Bez ohledu na to se ujistěte, že jsou vaše tašky přístupné, například pod sedadlem spolujezdce, zadním sedadlem nebo kufrem.

3. Podle potřeby doplňte sadu . Pokud sníte netrvanlivé svačiny ze své sady nebo spotřebujete nějaké zásoby, nezapomeňte si před další velkou cestou autem doplnit zásoby.

4. Používejte tvrdší nádoby . Měkčí vaky nechrání vybavení a zásoby tak snadno. Použijte tvrdší obaly, abyste zajistili dlouhou životnost vaší sady. To podporuje bezpečnost automobilu, takže vaše nouzové nástroje nejsou poškozeny v případě nehody.